‘ROBOCON 2019’UN ŞAMPİYONU BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ BİLİM MERKEZİ

Geleceğin bilim adamlarını başarıyla yetiştiren Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Robocon 2019” etkinliğinin büyük patlama kategorisinde şampiyon olurken, 50. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda da fizik ve biyoloji dalında ikinci olmayı başardı.

‘ROBOCON 2019’UN ŞAMPİYONU BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ BİLİM MERKEZİ
‘ROBOCON 2019’UN ŞAMPİYONU BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ BİLİM MERKEZİ Anadolu Havadis

Bilime ışık tutacak genç mucitleri yetiştiren Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi, yarışmalardan ödülle dönmeye devam ediyor. Bilim Merkezi’nin 4 ay önce üniversite öğrencilerini bir araya getirerek oluşturduğu Ar-Ge Takımı, geliştirdikleri robot ile 24-25 Mart’ta Yıldız Teknik Üniversitesi’nde ulusal çapta gerçekleştirilen “Robocon 2019” etkinliğinin büyük patlama kategorisinde şampiyon olurken, aynı etkinliğin yıldız savaşları kategorisinde ise ikinci oldu.

İKİ ÖDÜL DE TÜBİTAK’TAN
İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü’nde düzenlenen 50. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın Avrupa Bölge Finali’ne de biyoloji dalında 2, matematik, fizik ve tarih dallarında birer olmak üzere toplam 5 proje ile katılan Bilim Merkezi bu yarışmadan da ödülle dönmeyi başardı. Bilim Merkezi öğrencileri Nil Aysima Şimşek “Radyo Dalgaları ile Elektromagnetik Haberleşme” isimli projesi ile fizik kategorisinde, Mehmet Çığır ve Deniz Bağlı ise “Tuz Stresi ve Yonca (Medicago sativa) Allelopatisine Karşı Bamya  (Abelmoschus esculentus L.) ve Çengelköy Hıyarı (Cucumis sativus L.) Bitkilerinde Kekik  (Origanum onites L.) Ekstraktının Etkisinin Araştırılması” isimli projeleri ile biyoloji dalında ikincilik ödülünün sahibi oldular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yoğun kütüphaneler 21’e kadar açık kalacak
Yoğun kütüphaneler 21’e kadar açık kalacak
Ümraniye Kelkit ve Demirözü ile Kardeş Şehir Oldu
Ümraniye Kelkit ve Demirözü ile Kardeş Şehir Oldu