ÇOCUK BAŞKAN'DAN DÖNÜŞÜME DESTEK

23 Nisan'da Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun koltuğunu devralan 4. sınıf öğrencisi Irmak Aslan ilçeye geri dönüşüm kutuları ve kodlama tırları kazandırmak istediklerini söyledi.

ÇOCUK BAŞKAN'DAN DÖNÜŞÜME DESTEK
ÇOCUK BAŞKAN'DAN DÖNÜŞÜME DESTEK Anadolu Havadis

Şehit Emrah Sağaz İlkokulu öğrencisi Irmak Aslan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Esenler Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. Çocuk Belediye Başkanı Irmak Aslan ile Başkan Yardımcıları Özge Güneş, Ahmet Aziz Tüken, Mahmut Gezer ve Asrın Karataş, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu tarafından karşılandı.

 

GERİ DÖNÜŞÜM KUTULARI VE KODLAMA TIRLARI

Başkan Irmak Aslan, Esenler Belediyesi'nin başarılı projeleri 'Nar Projesi' ve 'Kültür Kart'dan övgüyle bahsetti. Sıfır Atık Projesi kapsamında tüm mahalle ve okullara, çocukların daha fazla ilgisini çekmesi için çizgi film karakterli geri dönüşüm kutuları yerleştireceğini açıkladı. Başkan Aslan, çağımızın çocuklarının siber saldırılara karşı daha bilinçli olmalarını sağlamak ve teknolojiyi doğru kullanmaları adına tüm okullara gezici kodlama tırları göndereceklerini de sözlerine ekledi. Başkan Aslan daha sonra Park ve Bahçeler Müdürü Kazım Saç ve Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat'tan eğitim ve atölye birimleri hakkında bilgi aldı.

Başkan Göksu, çocuklarla sohbet edip 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladıktan sonra günün anısına hediyeler verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Onlar Şimdi Üniversiteli
Onlar Şimdi Üniversiteli
Kerem Kamal 3. Kez Dünya Şampiyonu
Kerem Kamal 3. Kez Dünya Şampiyonu