EDEV’E Sürpriz Ziyaret

Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü, AK Parti İstanbul Milletvekili Av Serkan Bayram ile birlikte Sancaktepe Belediyesi Engelliler Dinlenme Evi (EDEV) ziyaret etti.

EDEV’E Sürpriz Ziyaret
EDEV’E Sürpriz Ziyaret Anadolu Havadis

10-16 Mayıs Engelliler haftası münasebetiyle gerçekleşen ziyarette Başkan Döğücü ve Serkan Bayram Müzik eğitimi alan engelli vatandaşlarla birlikte şarkı söyleyerek renkli görüntüler oluşturdular.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü,herkesin bir engelli adayı olduğuna dikkat çekerek “Bilindiği gibi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası olarak kabul edilmektedir. Engellilerimizi anlamak ve onlarla bütünleşmek toplumsal bütünleşmenin gereğidir. Engelli vatandaşlarımızın hayata daha kuvvetli tutunması, her alanda kendilerini geliştirip yaşama sevgilerini kaybetmemeleri için hepimizin üzerine düşen büyük sorumlulukları vardır, Bu sorumluluk çerçevesinde Sancaktepe Belediyesi olarak üzerimize düşen görevleri fazlasıyla yerine getireceğiz.Engelli vatandaşlarımızın toplumun etkin, özel ve değerli üyeleri olduklarını her zaman anımsayacağız, yaşamın onların varlıkları ve katılımlarıyla daha da güzelleştiğine yürekten inanacağız”şeklinde konuştu.

TBMM çatısı altında bulunan 3 engelli vekilden birisi olan AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram ise bir yaşında geçirdiği kazadan ötürü ellerini kaybettiğini ama yaşama umudunu hiç bir zaman kaybetmediğini belirtti.Vekillik dışında avukatlık mesleğide yaptığını belirten Bayram “Engelli vatandaşlarımız bir gün değil her gün hatırlanması gereken kişilerdir.Bizler onların hayatın her alanında aktif şekilde olmasını istiyoruz.Her ne kadar günlük yaşamda bir takım zorluklar yaşasalarda AK Parti döneminde bu sıkıntıların minimize edildiğine şahit oluyoruz.Engelli kardeşlerimizin hayatına ciddi anlamda kolaylıklar getirildi, bir takım eksikler olsada o eksiklikler zamanla giderilecek” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Onlar Şimdi Üniversiteli
Onlar Şimdi Üniversiteli
Kerem Kamal 3. Kez Dünya Şampiyonu
Kerem Kamal 3. Kez Dünya Şampiyonu