Advert
Advert

3d Modelleme Kursu'na Gençlerden Yoğun İlgi

Pendik Belediyesi Meslek Akademisi’nde ücretsiz olarak verilmeye başlanan 3D Modelleme Kursu, gençlere endüstriyel tasarımda son teknolojinin kapılarını açıyor. İlk kursu başarıyla tamamlayan öğrenciler, hayallerindeki ürünleri önce tasarlayıp ardından 3 Boyutlu yazıcıyla ürettiler.

3d Modelleme Kursu'na Gençlerden Yoğun İlgi
3d Modelleme Kursu'na Gençlerden Yoğun İlgi Anadolu Havadis

“Tasarımdan Üretime 3D Modelleme” Kursu, ilk öğrencilerini mezun etti. Kurs, İstanbul Kalkınma Ajansı desteğinde Teknopark İstanbul ortaklığında, Saha İstanbul İştirakiyle yürütülen Marmara Üniversitesi Ürün Geliştirme Merkezi Projesi (MÜRGEMER) kapsamında hayata geçirildi. 10 günlük eğitimde kursiyerler, bilgisayar ortamında 3 boyutlu ürün tasarlamayı, ardından 3 boyutlu yazıcıdan üretmeyi öğrendi.

Amacımız ürün geliştirme kültürünü artırmak”

Son derse katılan MÜRGEMER Poje Yöneticisi Dr. Selim Hortamacıoğlu, kursu tamamlayan öğrencilere tasarımlarını üretme ve teknik konularda merkez olarak destek vermeye devam edeceklerini belirterek “Endüsrtiyel ürün geliştirme konusunda 3D eğitimini ilk kez bir belediyeyle birlikte düzenledik. Özel kurslarda bir hayli pahalı olan bu eğitimi ücretsiz olarak vermeye devam edeceğiz. Artık günümüzde endüstriyel ürünler tamamen teknolojiyle tasarlanıyor. Amacımız bu konuda ürün geliştirme kültürünü artırmak.” dedi.

Kendi tasarımlarını üretecekler

3D Modelleme Kursunu tamamlayan öğrencilerin çoğunluğunu üniversiteden yeni mezunlar oluşuyor. Aldıkları eğitimin kendilerine iş hayatında büyük avantaj sağlayacağını belirten Fadime Dursun: “İşletme Fakültesini bitirdim. Ürünleri tasarımdan baskı aşamasına kadar getirebilecek bir programı öğrenmiş olmak bana bir çok katkı sağlayacak” dedi. Üniversitede grafik tasarım konusunda eğitim gören Ahmet Oktay Gümüş ise “Aldığım 3D Modelleme Eğitimiyle tasarladığım ürünleri kalıba döküp üretimini kendim yapabileceğim. Böylece müşterilere kendi promosyon ürünlerimi sunabilirim.” diyerek düşüncelerini paylaştı.

Yoğun ilgi üzerine uzatıldı

Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kurs, gelen talepler üzerine Kavakpınar Mahallesi Ahmedi Hani Kültür Merkezi içinde bulunan Meslek Akademisi’nde düzenlenmeye devam edecek. Yeni kursların duyuru ve kayıtları da yine pendik.bel.tr üzerinden yapılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrencilerin karne sevincini paylaştı
Öğrencilerin karne sevincini paylaştı
ÜMRANİYE BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLARA EĞLENCELİ KARNE HEDİYESİ
ÜMRANİYE BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLARA EĞLENCELİ KARNE HEDİYESİ