Advert
Advert

Haydi Sancaktepe Kan Vermeye

Sancaktepe Belediyesi, Türk Kızılayı Sancaktepe Şubesi ile birlikte anlamlı bir etkinliğe imza atarak, kan ve hücre bağışı kampanyası başlattı.

Haydi Sancaktepe Kan Vermeye
Haydi Sancaktepe Kan Vermeye Anadolu Havadis

11-13 Eylül tarihleri arasında Belediye hizmet binasının önünde kurulan Kızılay çadırında devam edecek kampanyaya Belediye personeli ve vatandaşlar ilk günden yoğun ilgi gösterdi.

Kan bağışının yapıldığı standı gezerek yetkililerden bilgi alan Belediye Başkanımız Av.Şeyma Döğücü kan bağışının önemine dikkat çekerek “Kan bağışı yapmak, kısa bir zaman alır ancak karşılığında bir insanın hayatını kurtarabilirsiniz. Her yıl binlerce vatandaşımız ya bir kaza ya da bir hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Kan vermek sosyal bir sorumluluktur. Ayrıca kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır. Sağlıklı herkesin kan bağışında bulunması bir gereklilik, bir zorunluluk diye düşünüyoruz, çünkü verilecek kan bir hayat kurtaracaktır” dedi. Başkan Döğücü, ayrıca vatandaşlara ve belediye personeline bu anlamlı kampanyaya gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkürlerini sundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kütüphaneler normalleşme süreci kapsamında kapılarını yeniden açtı
Kütüphaneler normalleşme süreci kapsamında kapılarını yeniden açtı
Kır Lokantası Lezzet Kervanına Katıldı
Kır Lokantası Lezzet Kervanına Katıldı