Advert
Advert

Okullar Zabıta Timi`yle Güvende

Pendik Belediyesi okul çevrelerinde öğrencilerin güvenliğini sağlamak amacıyla Okul Zabıta Timi oluşturdu. Zabıta Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 100 kişilik tim, seyyar satıcılardan araç trafiğine kadar öğrencilerin güvenliğini tehdit eden tehlikelere karşı tüm güvenlik önlemlerini alıyor. Zabıta ekipleri ayrıca ilçe bünyesinde bulunan okullarda denetimlerini drone ile yaptı.

Okullar Zabıta Timi`yle Güvende
Okullar Zabıta Timi`yle Güvende Anadolu Havadis

Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, bünyesinde oluşturduğu 'Okul Zabıta' timiyle, yeni eğitim-öğretim yılında okul çevrelerini sıkı denetim altına aldı. İlçedeki okulların etrafında deyim yerindeyse kuş uçurtmayan zabıtalar, öğrenci giriş çıkışlarında seyyar satıcılardan araç trafiğine kadar öğrencilerin güvenliğini tehdit eden tehlikelere karşı tüm güvenlik önlemlerini alıyor. İlçe genelinde 100 kişilik kolluk kuvvetiyle çalışmalara devam ediliyor.

Denetimler drone ile yapılıyor

Öğrencilerin sağlığı için okul çevresinde bulunan marketleri tarihi geçmiş ürün, kaçak sigara ve dal sigara satışı riskine karşı kontrol eden ekipler, okul kantinlerini de denetim altında tutuyor. Kantinlerde obeziteye karşı kızartma ve gazlı içeceklerin satışına, hijyen açısından önlüksüz ve bonesiz satışa geçit verilmiyor. Ayrıca zabıta ekipleri ilçe bünyesinde bulunan okullarda denetimlerini drone ile yapıyor. Gerekli zamanlarda kullandıkları drone ile trafikte olabilecek olumsuzları belirleyen zabıta ekipleri, aynı zamanda seyyar satıcıları da bu şekilde tespit ediyor.

Denetimlere zaman zaman zabıta müdürü de katılarak çalışmaları yerinde takip ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kütüphaneler normalleşme süreci kapsamında kapılarını yeniden açtı
Kütüphaneler normalleşme süreci kapsamında kapılarını yeniden açtı
Kır Lokantası Lezzet Kervanına Katıldı
Kır Lokantası Lezzet Kervanına Katıldı