İKİNCİ BAHAR KAHVESİ MASA TENİSİ EKİBİ ULUSLARARASI TURNUVADA YARIŞACAK

Emekli vatandaşlarımızın boş zamanlarını değerlendirebilmesi, sosyal ve kültürel etkinliklere katılabilmesi amacıyla Üsküdar Belediyesi tarafından kurulan İkinci Bahar Kahvesi ücretsiz bir şekilde hizmet veriyor.

İKİNCİ BAHAR KAHVESİ MASA TENİSİ EKİBİ ULUSLARARASI TURNUVADA YARIŞACAK
İKİNCİ BAHAR KAHVESİ MASA TENİSİ EKİBİ ULUSLARARASI TURNUVADA YARIŞACAK Anadolu Havadis

Kahvede emeklilerin gazete ve kitap okumak dışında hangi aktiviteleri yapabileceklerine dair araştırma yapan İkinci Bahar Emekliler Kahvesi sorumlusu Fatma Önerge, uzmanlarla yaptığı toplantılar dâhilinde masa tenisinin aktif hayata yarar sağladığı bilgisini edindiğini sonraki süreçte Üsküdar Belediyesi’nin katkıları ile gerekli malzemelerin temin edilerek İkinci Bahar Kahvesi’nde masa tenisi salonu kurulduğunu aktardı. Yoğun talep gören bu aktivite her Çarşamba günü 16 genç çınar tarafından hem spor hem de eğlenceli bir etkinliğe dönüştürüldü.

Masa Tenisi sporunu uzun yıllar önce profesyonel olarak da oynayan Nedim Kalyoncu ve Ahmet Yıldız Uluslararası alanda yapılacak bir yarışma için kolları sıvadı. Yıllar sonra masa tenisi ile İkinci Bahar Emekliler Kahvesi’nde yolu kesişen Nedim Bey ‘’Bir kamu kuruluşunda memur olarak çalışırken aynı zamanda masa tenisi hocalığı yapıyordum. Türkiye liglerinde yarışmalara katıldım. Emeklilikten sonra bir arkadaş tavsiyesi ile İkinci Bahar Kahvesi ile tanıştım. Kahvede masa tenisi ile ilgili aktivite fotoğraflarını görünce uzun yıllar sonra tekrar oynamaya başladım. Ahmet Yıldız’la beraber özel bir kulüp aracılığıyla Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası’na Üsküdar Belediyesi İkinci Bahar Kahvesi adına katılacağız. 19 Ekim 2019 Cumartesi günü saat 10.00’da gerçekleşecek yarışma için antremanlarımız son hızla devam ediyor. Hem burda hem de Pazar günleri Veteranlar Derneği’nde antremanlarımızı yapma imkanımız oluyor. Bir maçı almanın bedeli antremandır. Antreman olmadan hiçbir spor olmaz. Spor güzel bir şey sporun yaşı yok. Devamlı spor yapalım sağlıklı olalım’’ dedi.

İngiltere, Bulgaristan, Polonya gibi ülkelerin katılacağı Uluslararası Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası’nda İkinci Bahar Kahvesi Masa Tenisi Ekibi’ne yarışmadan güzel bir derece ile dönmesini temenni ederek başarılar diliyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2.ULUSLARARASI ÇOCUK KÜTÜPHANELERİ SEMPOZYUM AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ
2.ULUSLARARASI ÇOCUK KÜTÜPHANELERİ SEMPOZYUM AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ
Ümraniye Belediyesi Dil Akademisi Eğitimlere Başladı
Ümraniye Belediyesi Dil Akademisi Eğitimlere Başladı