Advert
Advert

Parklar Yenileniyor Çocukların Yüzü Gülüyor

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçedeki park alanlarının sayısını artırırken mevcut parkları da yenileyerek daha modern hale getiriyor. Çalışmalar kapsamında 5 park daha yenilenerek daha estetik ve kullanışlı haliyle halkın hizmetine sunuldu.

Parklar Yenileniyor Çocukların Yüzü Gülüyor
Parklar Yenileniyor Çocukların Yüzü Gülüyor Anadolu Havadis

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin ilçe genelindeki parklarda başlattığı yenileme çalışmaları hızla sürüyor. Gaziosmanpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince 5 park daha baştan aşağı elden geçirildi. Çalışmalar kapsamında 1031 Sokak Parkı, Fahreddin Paşa Parkı, Şehit Eren Bülbül Parkı, Galeri Caddesi Parkı ve Recep Tayyip Erdoğan Gençlik Parkı yenilenerek daha estetik ve kullanışlı haliyle halkın hizmetine sunuldu.

BAŞTAN AŞAĞI YENİLENDİ

Bakım ve yenileme çalışmaları yapılan parklarda yer döşemeleri tümüyle değiştirildi. Koruyucu özelliği, esnekliği ve darbe emiciliği sayesinde düşme veya darbe sonucu oluşabilecek yaralanmaların önlenmesi amacıyla park oyun gruplarının zeminlerine kauçuk döşendi. Yetersiz gelen veya zamanla deforme olan çocuk oyun grupları ise daha büyük ve yeni oyun grupları ile değiştirildi.Kent mobilyaları ve çöp kutuları yenilenen parklarda aydınlatma sistemleri de tamamen değiştirilerek parkların akşamları daha aydınlık olması sağlandı.

PARKLARDA YEŞİL ALANLAR ARTTI

Yenileme çalışmaları hızla devam eden parklarda peyzaj ve ağaçlandırma çalışmaları yapılarak yeşil alanların genişlemesi sağlandı. Ekipler, mevsimsel çalışmalar kapsamında çim ekme ve çim biçme çalışmalarının yanı sıra parkların peyzajını yeniden oluşturdu. Park ve bahçelerin yemyeşil görüntülerini korumak amacıyla ağaçların bakımları düzenli olarak devam ediyor. Parklarda sevimli dostlar da unutulmayarak belirlenen noktalara mama ve su kapları yerleştirildi. Gaziosmanpaşa Belediyesi ekipleri, çocukların huzurla oynayacağı, vatandaşların da nefes alabileceği alanlar oluşturmak için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pendik Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Süper Lig’e Yükseldi
Pendik Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Süper Lig’e Yükseldi
Ünlü şefler, ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü 3 bin Tuzlalı’ya bayram tatlısı hazırladı
Ünlü şefler, ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü 3 bin Tuzlalı’ya bayram tatlısı hazırladı