Advert
Advert

Hayvan Barınağını Yenileyen Ümraniye Belediyesi, Binlerce Hayvanı Tedavi Etti

Sokak hayvanlarının daha iyi şartlarda bakılması için mevcut hayvan barınağı ile yönetim binasını yenileyen Ümraniye Belediyesi, 2019 yılında binlerce hayvanın bakım ve tedavisini gerçekleştirdi. Ümraniye Belediyesi önümüzdeki dönemde de, ilçeye yeni ve daha modern bir hayvan barınağı kazandırmayı hedefliyor.

Hayvan Barınağını Yenileyen Ümraniye Belediyesi, Binlerce Hayvanı Tedavi Etti
Hayvan Barınağını Yenileyen Ümraniye Belediyesi, Binlerce Hayvanı Tedavi Etti Anadolu Havadis

Ümraniye Belediyesi veterinerlik hizmetleri çerçevesinde 2019 yılında binlerce hayvanın tedavisini gerçekleştirirken, sokak hayvanlarına daha iyi şartlarda hizmet verebilmek için mevcut hayvan barınağı ile yönetim binasını yeniledi. Bu çalışmalarla birlikte barınakta mesai süresi uzatıldı ve daha iyi hizmet verilmesi sağlandı. Daha sonra hayvan barınağının peyzaj düzenlemesi yapılarak gelen misafirler için uygun hale getirildi. Barınakta hayvanların daha hijyenik ortamda yaşamaları için beslenme steril olarak yenilendi ve yeni kafesler yaptırıldı. Kanatlı hayvanlar için de yeni yaşam alanları oluşturuldu. Ayrıca barınakta daha önce hiç yapılmamış olan ortopedi ameliyatları için ameliyathane hazırlanarak, görüntüleme cihazı, ortopedi ameliyat seti ve hekim temin edildi.

Binlerce Hayvanın Tedavi ve Bakımı Gerçekleştirildi

Ümraniye Belediyesi hayvanlara yönelik yaptığı çalışmalar sonucunda 2019 yılında 14 bin 730 hayvanın tedavi ve bakımını gerçekleştirdi. Bu çalışmalar sırasında 2 bin 269 hayvan aşılanırken, bin 19 hayvan kısırlaştırıldı. Bu süreçte 350 sokak hayvanı da sahiplendirilerek yeni yuvalarına kavuşturuldu. Hayvanlara yönelik çalışmalar sokaklarda aralıksız sürerken, şebeke suyu olan 100 adet parka otomatik suluklar yerleştirildi. Bununla birlikte ilçede 140 adet park belirlenerek, bu parklarda 700 adet kedi, 50 adet köpek ve bin adet kuşun barınabileceği yuvalar da yapılmaya başlandı.

Öte yandan önümüzdeki dönemde ilçeye yeni ve modern bir hayvan barınağının kazandırılması hedeflenirken, uygun olan alanlarda hayvanlar için beslenme noktalarının oluşturulması, yeni araç ve personel alınarak hizmet kalitesinin arttırılması planlanıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gebze-Harem Minibüsleri’ne Dezenfektan Ünitesi
Gebze-Harem Minibüsleri’ne Dezenfektan Ünitesi
TUZLA’DA DENETİMLER SIKLAŞTI
TUZLA’DA DENETİMLER SIKLAŞTI