Advert
Advert

Ümraniye Belediyesi’nden Spor Devrimi

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın göreve gelmesinden sonra spora ve sporcuya desteğini arttıran Ümraniye Belediyesi, bu alanda tam bir devrim gerçekleştiriyor. Ümraniye, yeni açılan spor merkezleri, salonlar ve yeni projelerle binlerce sporcu yetiştirerek, spora ve sporcuya desteğini sürdürüyor.

Ümraniye Belediyesi’nden Spor Devrimi
Ümraniye Belediyesi’nden Spor Devrimi Anadolu Havadis

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın göreve gelmeden önceki vaatleri arasında yer alan spora yönelik projeler bir bir hayata geçirilirken, Ümraniye’de sporla ilgili umut veren gelişmeler yaşanıyor. Ümraniye Belediyesi açtığı spor merkezleri ve salonların yanı sıra farklı branşlarda düzenlediği kurslarla binlerce sporcu yetiştiriyor. Belediyenin açtığı kurslara 2019 yılı aralık ayı itibariyle 6 bin 75 öğrenci kayıt yaptırdı.

Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, 16 adet spor salonu ve merkezde, 27 branşta açtığı kurslarla Ümraniyelilere hizmet veriyor. Bu kurslarda 112 eğitmen görev alırken, 2019 yılı Aralık ayı itibariyle kurslara kayıt olan öğrencilerin sayısı ise, 6 bin 75’e ulaştı.

Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü, futbol, basketbol, voleybol, hentbol, yüzme, fitness, pilates, step aerobik, zumba, geleneksel okçuluk, kort tenisi, masa tenisi, badminton, atletizm, boks, judo, güreş, tekvando, karate, jimnastik, bisiklet, kaykay-paten, çocuk zumbası, çocuk platesi, sabah sporları, halk oyunları ve özel gereksinimlilere fiziksel etkinlikler konusunda farklı merkezlerde kurslar açtı. Müdürlük ayrıca atletizm, geleneksel okçuluk, hentbol, judo, güreş, tenis, bisiklet, halk oyunları, tekvando ve karate branşlarında kulüpler oluşturarak spora ve sporcuya desteğini sürdürdü.

Yeni Spor Merkezi ve Spor Salonları Açıldı

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın göreve gelmesinin hemen ardından Ümraniye’nin her mahallesinde sporu yaymayı hedefleyen Ümraniye Belediyesi, bu hedefler doğrultusunda yeni spor merkezleri ve salonlar açarak spora olan desteğini arttırdı. O merkezlerden biri olan Ümraniye Belediyesi Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi’ne kısa süre önce açılmasına rağmen bin 882 kişi kayıt yaptırdı.

Belediye bünyesinde daha önce İstiklal Spor Merkezi, Dudullu İHL Spor Salonu, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Spor Salonu ve Cemil Meriç Kültür Merkezi Fitness Salonu yer alırken,  yeni dönemde Ümraniye Belediyesi Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi, Namık Kemal Kültür Merkezi Spor Salonu, Necip Fazıl Kültür Merkezi Spor Salonu, Prof. Dr. Bekir Topaloğlu Kültür Merkezi Spor Salonu, Mehmet Akif Kültür Merkezi Spor Salonu, Gülden Soyak Engelliler Merkezi Spor Salonu, Dumlupınar Kültür Merkezi Spor Salonu ile İnkilap Bilgi Evi Spor Salonu açılarak sporseverlerin hizmetine sunuldu.

Gerek açtığı spor merkezleri ile gerekse kurslarla spor ve sporcuya desteğini sürdüren Ümraniye Belediyesi, amatör kulüplere de desteğini sürdürüyor. Ümraniye’de ilerleyen zamanda Hekimbaşı’nda yapılması planlanan ‘Spor Köyü’  projesi de Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın spora yönelik önemli projeleri arasında yer alıyor. Yeni dönemde planlanan projelerle Ümraniye’nin sporun merkezi olması hedefleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gebze-Harem Minibüsleri’ne Dezenfektan Ünitesi
Gebze-Harem Minibüsleri’ne Dezenfektan Ünitesi
TUZLA’DA DENETİMLER SIKLAŞTI
TUZLA’DA DENETİMLER SIKLAŞTI