Advert
Advert

Ümraniye Zabıtasından Okul Kantinlerine Şırıngalı Çikolata Denetimi

Ümraniye Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, Ankara ve Diyarbakır’da şırıngalı çikolatadan iki çocuğun hayatını kaybetmesi üzerine harekete geçerek, Ümraniye’de bulunan okulların kantinlerine yönelik bir denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde okullarda şırıngalı çikolatalarla karşılaşılmazken, okul çevresindeki bazı işletmelerde bulunan şırıngalı çikolatalara el konularak tutanak tutuldu.

Ümraniye Zabıtasından Okul Kantinlerine Şırıngalı Çikolata Denetimi
Ümraniye Zabıtasından Okul Kantinlerine Şırıngalı Çikolata Denetimi Anadolu Havadis

Ankara ve Diyarbakır’da iki çocuğun okul kantinlerinde satılan şırıngalı çikolataları yerken, boğazlarına şırınganın kapağının kaçması sonucu hayatını kaybetmeleri üzerine Ümraniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de harekete geçti. Sürekli olarak okul kantinlerini denetleyen zabıta ekipleri, bu sefer yapılan denetimlerde kantinlerde satıldığı ileri sürülen şırıngalı çikolatalara odaklandı. Gün boyunca okullarda süren denetimlerde, kantinlerin ruhsatları, gıdaların uygun koşullarda saklanıp saklanmadığı ve son kullanma tarihleri gibi konular kontrolden geçirildi.

Farklı mahallelerde bulunan çok sayıda okulun kantinlerinde gerçekleşen bu denetimlerde, şırıngalı çikolata satışı ile karşılaşılmazken, okul çevrelerinde bulunan bazı işletmelerde bu çikolataların satıldığı görüldü. Bu büfelere de girerek inceleme yapan ekipler, bu tür çikolatalara el koyarak ilgili mercilere bildirmek üzere tutanak tuttu. Ümraniye’de vatandaşların sağlığı için çalışmalarını aralıksız sürdüren zabıta ekiplerinin çalışması aynı hassasiyetle sürecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gebze-Harem Minibüsleri’ne Dezenfektan Ünitesi
Gebze-Harem Minibüsleri’ne Dezenfektan Ünitesi
TUZLA’DA DENETİMLER SIKLAŞTI
TUZLA’DA DENETİMLER SIKLAŞTI