Advert
Advert

Ümraniye’de Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın göreve gelmesinden sonra kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili çalışmalarını yoğunlaştıran Ümraniye Belediyesi, kentsel dönüşüme başlıyor. Ümraniye’nin çehresini değiştirecek projelerden biri olan Elmalıkent Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Ümraniye’de Kentsel Dönüşüm Başlıyor
Ümraniye’de Kentsel Dönüşüm Başlıyor Anadolu Havadis

Ümraniye Belediyesi kentsel dönüşüme yönelik plan ve proje çalışmalarını sürdürüyor. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın göreve gelmesinden sonra bu çalışmalara hız veren Ümraniye Belediyesi, kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirmek için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu hazırlıklar çerçevesinde planlanan Elmalıkent Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili mahalle sakinlerine yönelik bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Orkan Ağırbaş ile Elmalıkent Mahallesi sakinleri katıldı. Ümraniye Nikah Sarayı’nda gerçekleşen toplantıda Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Orkan Ağırbaş tarafından Elmalıkent Mahallesi Kentsel Dönüşüm 1. ve 2. Kısımlar hakkında bilgi verildi. Bu bilgilendirme sırasında mahalle sakinleri ile istişareler yapılarak önerileri alındı.

Toplantıda kentsel dönüşümle ilgili örnek bir çalışma yapmak için çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Bazı mahallelerimizde imarla ilgili sıkıntılarımız vardı. Bunların bir kısmı tapularda bulunan şerhlerden kaynaklı sıkıntılardı. Çok şükür bazı mahallelerimizde belediye olarak bizim de girişimlerimizle bu sıkıntıları aştık. Diğer mahallelerimizde de yaşanan sıkıntıları çözerek kentsel dönüşümle ilgili adımlar atmaya devam edeceğiz” dedi.

İlk olarak Elmalıkent Mahallesi’nde uygulanacak kentsel dönüşüme de değinen Başkan Yıldırım, “İnşallah 10 ada üzerindeki projeye bir önce başlayıp bir, bir buçuk yıl gibi bir sürede bitirmek istiyoruz. Burada bin konutluk bir proje yer alacak. Benim amacım buralarda nüfusu arttırmadan, vatandaşlarımızı kendi mahallesinde kendi komşusu ile buluşturmak. Bunları yaparken de yeşil alanı, okul, cami gibi donatı alanlarını da yaparak sizlere yaşanabilir bir şehre kavuşturmak. Bunları yaptığımız zaman örnek bir projeye imza atmış oluruz. Devamında da yeni projeleri çalışarak hayata geçiririz” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gebze-Harem Minibüsleri’ne Dezenfektan Ünitesi
Gebze-Harem Minibüsleri’ne Dezenfektan Ünitesi
TUZLA’DA DENETİMLER SIKLAŞTI
TUZLA’DA DENETİMLER SIKLAŞTI