AFET BİLİNCİ HAYAT KURTARIR

Çekmeköy Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi ÇEKUT, ilçedeki okul, site ve mahallelerde Temel Afet Bilinci egitimleri ile vatandaşlara afet anında 72 saatin önemini anlatıyor.

AFET BİLİNCİ HAYAT KURTARIR
AFET BİLİNCİ HAYAT KURTARIR Anadolu Havadis

Çekmeköy Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi ÇEKUT’un eğitim ekipleri, Temel Afet Bilinci Egitimleri’ne basladi. ÇEKUT ekipleri, egitimlerle 7’den 70’e her yastan Çekmeköylü’nün afet öncesi ve sonrasinda yapilmasi gerekenler konusunda bilinçlendirilmesini hedefliyor. Ilk ve Orta dereceli okullar, liseler, siteler, fabrikalar gibi merkezlerde baslayan egitimlerde; deprem öncesi yapilmasi gerekenler, deprem sirasinda yapilmasi gerekenler, deprem sonrasinda yapilmasi gerekenler ve afetlerde ilk 72 saatin önemi gibi basliklar altinda hayat kurtaran bilgiler paylasiliyor. Sivil savunma uzmanlari tarafindan verilen egitimlerde, teorik ve uygulamali anlatimlarin yani sira videolu anlatimlara da yer veriliyor.  

Subat 2020’de baslayan egitimlerde Subat ayi içerisinde 1.376 kisiye afetlerin en az hasarla atlatilmasi için bilgilendirmeler yapildi. ÇEKUT yetkilileri,  okul ve sitelerde devam edecek egitimlerin, 0216 600 0 600 numarali telefondan talep edilmesi durumunda mahallelerde belirlenen yerlerde de verilebilecegini belirttiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nikah törenlerine kısıtlama
Nikah törenlerine kısıtlama
Cadde ve Sokakları Temizleyen Temizlik Ordusu Havadan Görüntülendi
Cadde ve Sokakları Temizleyen Temizlik Ordusu Havadan Görüntülendi