Advert
Advert

Sancaktepe’de “EVDE KAL, KİTAPSIZ KALMA”

Sancaktepe Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlara 20 bin kitap dağıtımı başlatarak önemli bir sosyal projeyi hayata geçirdi.

Sancaktepe’de “EVDE KAL, KİTAPSIZ KALMA”
Sancaktepe’de “EVDE KAL, KİTAPSIZ KALMA” Anadolu Havadis

Sancaktepe  Belediyesi sosyal medya hesaplarından ‘evde kal,kitapsız kalma’ çağrısına uyan vatandaşlara ‘evlere kitap servisi’ uygulaması başlattı. Bu anlamlı ve güzel etkinliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Sancaktepe Belediyesi ekipleri hijyenik ortamda Prof.Dr.Necmettin Erbakan Külliyesi’nde hazırlayp paketledikleri eserleri ,kitap talebinde bulunan vatandaşların evlerine sosyal mesafe kuralları içerisinde dağıtmaya başladı.

Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Şu anda ülkemiz dahil tüm dünya koronavirüs hastalığı ile mücadele etmektir.Bu hastalıkla mücadelenin en önemli tedbiri kişisel hizjyen ve evde kalarak bireysel izalasyonu sağlamaktır.Elbette ki evlerimizde geçireceğimiz bu süreci aile bağlarımızı güçlendirmek için bir fırsat olarak görmeli ve birlikte geçireceğimiz zamanın kıymetini bilmeliyiz.Sosyal izalasyonu elimizden geldiğince sağladığımız bu dönemde kültür ve sanat alanlarından uzaklaşmamak için gerekli tüm koordinasyonu sağlıyor,vaktinizi verimli geçirmek için vatandaşlarımıza destek olmaya çalşıyoruz.Sevgili Sancaktepe’li vatandaşlarımızın evdeki vakitlerini daha verimli geçirmeleri adına evde kalma sözü veren 20 bin kitap arasından seçtikleri bir kitabı hediye ediyoruz.Seçilen her kitabın büyük bir keyifle okunması dileği ile çağrı mıza destek veren tüm vatandaşlarımıza sevgi dolu, sağlık dolu günler diliyorum” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pendik Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Süper Lig’e Yükseldi
Pendik Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Süper Lig’e Yükseldi
Ünlü şefler, ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü 3 bin Tuzlalı’ya bayram tatlısı hazırladı
Ünlü şefler, ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü 3 bin Tuzlalı’ya bayram tatlısı hazırladı