Advert
Advert

HEDEF SIFIR ATIK

Çekmeköy Belediyesi, sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir kalkınma için Sıfır Atık Projesi kapsamında ilçenin çeşitli noktalarına Mobil Atık Getirme Merkezleri yerleştirdi

HEDEF SIFIR ATIK
HEDEF SIFIR ATIK Anadolu Havadis

Çekmeköy Belediyesi israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması için 2018 yılında dahil olduğu “Sıfır Atık Projesi” kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Çekmeköy’ün farklı mahallelerinde altı ayrı noktaya konumlandırılan Mobil Atık Getirme Merkezleri’nde Küçük elektronik eşyalar, kağıt, karton, kitap, gazete, plastik atıklar, metal atıklar, atık ilaçlar ve bitkisel atık yağlar amacına uygun şekilde toplanabilecek.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “Atıkların geri dönüşüme uygun şekilde ayrıştırılması, personel eğitimleri ve projenin ilçe genelinde uygulanabilirliği için attığımız adımlara yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımız yedi ayrı atığı bu merkezlerimize getirerek amacına uygun şekilde ayrıştırmamız ve toplayabilmemiz için eminim ki bizlere yardımcı olacaktır. Verimliliğin artması, temiz ortam kaynaklı olarak performansın artması, israfın önüne geçilip maliyetlerin azaltılması, çevresel risklerin azalmasının sağlanması için el ele verip bu harekete destek olalım,” dedi.

 

Mobil Atık Getirme Merkezleri Konumları

 

  • Taşdelen Sultan Murat Caddesi (Yusuf Cebir Cami yanı)
  • Taşdelen Cemal Güngör Parkı Girişi
  • Ek Hizmet Binası Önü (Turgut Özal Caddesi)
  • Çekmeköy Belediye Başkanlığı önü (Merkez Bina) 
  • Mimar Sinan Mahallesi Yavuz Selim Caddesi Üzeri Yaşar Doğu Parkı Yanı
  • Şehit Üsteğmen Arif Kalafat Doğa Parkı (Şahinbey Caddesi Girişi)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ağaç budama mevsimi başladı
Ağaç budama mevsimi başladı
Tuzla Belediyesi Kültür Sanat Sezonu Aslı Hünel Konseriyle Açıldı
Tuzla Belediyesi Kültür Sanat Sezonu Aslı Hünel Konseriyle Açıldı