Advert
Advert

Bilge Çocuk Eğitim Projesi Başladı

Ümraniye Belediyesi’nin ilçedeki üstün yetenekli çocuklar için hayata geçirdiği önemli projelerden olan Bilge Çocuk Eğitim Projesi başladı.

Bilge Çocuk Eğitim Projesi Başladı
Bilge Çocuk Eğitim Projesi Başladı Anadolu Havadis

Ümraniye Belediyesi tarafından ilçedeki üstün yetenekli çocukların kendilerini geliştirebilmeleri ve sosyalleşmeleri amacıyla gerçekleştirilen Bilge Çocuk(Üstün Yetenekli) Eğitim Projesi’ne, bu sene de ailelerden ve çocuklardan yoğun ilgi oldu. Pandemiden kaynaklı nedenlerle projeye sınırlı sayıda öğrenci kaydedilirken, kaydı alınan öğrenciler yeni döneme büyük bir heyecanla başladı.

Rehberlik Araştırmaları Merkezi (RAM) tarafından üstün yetenekli olarak tanı konulan çocuklar; Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullardan tespit edilmek suretiyle belediyeye bildirildikten sonra Bilge Çocuk Projesi içinde yer almaları sağlanıyor. 2, 3, 4 ve 5’nci sınıf üstün yetenekli birey tanılı öğrenciler; çalışmalarını, akademisyenler tarafından hazırlanan müfredat ile deneyim sahibi eğitmenler eşliğinde sürdürüyor.

Projeye dahil olan öğrenciler, kültür-sanat faaliyetleri ve eğitim programları kapsamında düzenlenen etkinlik ve gezilerle yeteneklerine yetenek katıyor. Bilge Çocuk Projesi kapsamında ayrıca üstün yetenekli çocukların ailelerine ve öğretmenlerine de eğitimler verilerek çocukların sosyal hayatın içinde yer almasını kolaylaştıracak çalışmalar yapılıyor. Akademik kadro tarafından yazılan kitaplar eşliğinde; robotik, akıl ve zekâ etkinlikleri, fen deney eğitimi ve görsel sanatlar gibi alanlarda eğitim veriliyor.

Necip Fazıl Kültür ve Eğitim Merkezi’nde başarılı bir şekilde sürdürülen proje sırasında, dünyada etkisini gösteren Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl sadece interaktif etkinlikler yer alıyor. Bina girişinde çocukların ateşleri ölçülürken çocuklara dezenfektan ile maske veriliyor. Teneffüs aralarında ise sınıflar baştan sona dezenfekte ediliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSTANBUL'UN MERKEZİ'NE 24 BİN M2'LİK BOTANİK MEYDAN
İSTANBUL'UN MERKEZİ'NE 24 BİN M2'LİK BOTANİK MEYDAN
ERGUVAN EVLERİ ANAHTAR TESLİM TÖRENİ
ERGUVAN EVLERİ ANAHTAR TESLİM TÖRENİ