Advert
Advert

4. ÇEKMEKÖY ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI JÜRİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği Sağlık temalı 4. Çekmeköy Uluslararası Kısa Film Yarışması ekibi bir araya geldi.

4. ÇEKMEKÖY ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI JÜRİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI
4. ÇEKMEKÖY ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI JÜRİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI Anadolu Havadis

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Çekmeköy Uluslararası Kısa Film Yarışması’nın ekibini Çamlık Sosyal Tesisleri’nde misafir etti. Ön seçici kurul ve jüri üyelerinin bulunduğu ilk toplantıda proje ile ilgili bilgi alışverişi yapıldı.  

 

Ön seçici kurul üyeleri Ayşe Şahinboy Doğan, Nihal Şen; Jüri üyeleri Aydın Sarman, Birol Güven, Erdem Baş, Erol Erdoğan  ve Yeşim Dalgıçer’in katıldığı toplantıda yarışmanın bir aylık süreci değerlendirildi.

 

9 Ekim’de başvuru süreci başlayan yarışmaya bugüne kadar 42 filmin başvurduğunu söyleyen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz,” Daha bir ay olmadan bu kadar başvurunun gelmesi, yarışmamızın artık takip edilen bir proje olduğunu gösteriyor. Yerel yönetimlerde ilk kez Cumhurbaşkanlığı himayesine alınan proje olması özelliğine sahip bu çalışmamızın, sinemaseverler tarafından da kabul görmesi bizi ziyadesi ile mutlu ediyor.  Bu yılki temamızı dünya gündemine uygun olarak sağlık teması yaptık. Dünyadaki en büyük zenginliğimiz konusunda da birbirinden çarpıcı mesajlara sahip filmlerin geleceğine eminim,” dedi.

 

Jüri üyelerinden Birol Güven, film ne kadar başarılı olsa da sağlık teması dışında hiç bir filmin değerlendirmeye alınmayacağını belirtirken; Erol Erdoğan da yağlı güreş yarışlarını örnek vererek projenin devamlılığının önemine ve yüzyıllar süren projelerin topluma katkılarına dikkat çekti.

Sağlık temalı 4. Çekmeköy Uluslararası Kısa Film Yarışması’na başvurular 25 Kasım 2020 tarihine kadar devam edecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Yazıcı, Çocuklar İle Birlikte Fidan Dikti
Başkan Yazıcı, Çocuklar İle Birlikte Fidan Dikti
Neşeli Patiler Kliniği Açıldı
Neşeli Patiler Kliniği Açıldı