Advert
Advert

MEHMET DİLBAZ İLE “ÜSKÜDAR’IN SEMBOL YAPILARI” SÖYLEŞİSİ

Üsküdar Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında Mehmet Dilbaz ile “Üsküdar’ın Sembol Yapıları” söyleşi programı 29 Aralık Salı akşamı Üsküdar Belediyesi YouTube kanalı ve Üsküdar Kültür Sanat İnstagram hesabından yayınlandı.

MEHMET DİLBAZ İLE “ÜSKÜDAR’IN SEMBOL YAPILARI” SÖYLEŞİSİ
MEHMET DİLBAZ İLE “ÜSKÜDAR’IN SEMBOL YAPILARI” SÖYLEŞİSİ Anadolu Havadis

Yazar ve tarih araştırmacısı olan Mehmet Dilbaz Üsküdar’ın camilerini, tekkelerini, medreselerini, anıt yapılarını, Kız Kulesi’ni ve Üsküdar’da yaşamış, tarihine katkıda bulunmuş sembol insanlarını anlatacağı program serisinin ilk bölümü ile takipçileriyle buluştu.

Üsküdar’ın kuruluşunu ve bu topraklardaki önemini vurgulayan Dilbaz, Üsküdar’ın eski çağlardan beri yaşam alanı olarak kullanıldığını belirtti. Güneşin batışıyla altın rengine bürünen Üsküdar’ın antik çağlarda Altın Şehir olarak adlandırıldığını dile getirdi. Kız Kulesi’nin tarihsel değişimine de değinen Mehmet Dilbaz Üsküdar’ın özellikle Salacak’ta bulunan plajlar ile deniz kültürüne sahip bir ilçe olduğunun altını çizdi.

undefined

Her ay yeni bir bölümle takipçilerine Üsküdar’ı anlatacak olan Dilbaz, “Üsküdar’ın Sembol Yapıları” söyleşi programının 2. bölümünde Üsküdar’ın Hanım Sultanlarını konu alacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Soğuk günlerde çocukların içi ısınacak
Soğuk günlerde çocukların içi ısınacak
Tuzla’da Bakıma Muhtaç Hastalara Hasta Yatağı Hizmeti
Tuzla’da Bakıma Muhtaç Hastalara Hasta Yatağı Hizmeti