Advert
Advert

ERMENİ ÇETELERİNİN MEZALİMLERİ FOTOĞRAFLARLA SERGİLENDİ

Ermeni çetelerinin Birinci Dünya Savaşı sırasında Anadolu'da silahsız sivillere yönelik katliamlarının yer aldığı fotoğraflar, Kağıthane Belediyesi’nin fuaye alanında sergilendi.

ERMENİ ÇETELERİNİN MEZALİMLERİ FOTOĞRAFLARLA SERGİLENDİ
ERMENİ ÇETELERİNİN MEZALİMLERİ FOTOĞRAFLARLA SERGİLENDİ Anadolu Havadis

Fotoğraflar Ermeni çetelerin Müslüman ahaliyi insanlık dışı işkencelerle katlettiğini kanıtlıyor.Sergideki fotoğraflarda; Ermeniler tarafından Anadolu'da topluca işkence edilerek katledilen Türkler'e ait kemikler görülüyor. Tüm fotoğraflar, yapılan kazı çalışmaları sırasında çekildi.

undefined

Kağıthane Belediyesi 2021 Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı sonrası ziyaretçilere açılan sergide 25 fotoğraf yer alıyor. Sergi ay sonuna kadar ziyaretçilere açık olacak.
Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin konuyla ilgili gündemi değerlendirerek; ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesini şiddetle kınadığını belirtti. Başkan Öztekin; '' Sözde soykırım iftirasını çürütmek için burada yer verdiğimiz sergimiz bile tek başına yeterlidir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan senelerdir, konunun muhataplarına arşivlerin açılması ve tarafsız şekilde araştırılması için sesleniyor ancak kendileri de iddialarının temelsiz ve birer iftiradan ibaret olduğunu biliyorlar. Eğer bir soykırımdan bahsedecek olursak; Ermeni çetelerinin Birinci Dünya Savaşı sırasında silahsız sivillere yönelik katliamlarını, toplu şekilde müslüman Türkleri katletmelerini konuşmalıyız. Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesi bizim için yok hükmündedir.'' şeklinde konuştu.

undefined

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tuzla Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Kaçak Döküme Suçüstü
Tuzla Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Kaçak Döküme Suçüstü
Sezai Karakoç vefatının birinci yılında anıldı
Sezai Karakoç vefatının birinci yılında anıldı