Advert
Advert
en iyi casino siteleri

Üstat Necip Fazıl Kısakürek Beykoz’da Yücel Arzen Konseriyle Anıldı

Türk Şiiri’nin Üstadı Necip Fazıl Kısakürek, (1904-1983) vefatının 40. yıldönümünde Beykoz’da, Müzisyen Yücel Arzen tarafından bestelenen şiirlerinin söylendiği saygı ve minnet dolu bir konser programıyla anıldı.

Üstat Necip Fazıl Kısakürek Beykoz’da Yücel Arzen Konseriyle Anıldı
Üstat Necip Fazıl Kısakürek Beykoz’da Yücel Arzen Konseriyle Anıldı Anadolu Havadis

Beykoz Belediyesi’nin 7/24 yaşayan bir ilçe için hizmete açtığı sahil etkinlik alanı farklı müzik tarzlarında sevilen sanatçıların konserleri, sergiler, anma programları ve çocuk şenlikleriyle bu sezon da bir birinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapmayı sürdürüyor.

1c07eee7-1a9d-4cb2-a19a-01051d52b440.jpg

Kalır Dudaklarda Şarkımız Bizim

Türk Şiiri’nde unutulmaz mısraların sahibi, fikir ve aksiyon insanı Necip Fazıl Kısakürek, ilçe sahilinde Müzisyen Yücel Arzen tarafından verilen “Kalır Dudaklarda Şarkımız Bizim” konseriyle anıldı.   

Beykozluların ilgiyle takip ettiği konserde sanatçı, şairin “Canım İstanbul”, “Kaldırımlar”, “Şarkımız Bizim”, “Mansur”, “Utansın” ve “Sakarya Türküsü” gibi şairin unutulmaz şiirlerine yaptığı duygu yüklü bestelerini okudu.

Yücel Arzen’in piyano eşliğinde söylediği eserler Boğaz’da yankılanırken ilçe sakinleri şiir ve müzik dolu güzel bir akşam geçirdi.  

Konseri ilçe sakinleriyle birlikte izleyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Üstat Necip Fazıl Kısakürek’i duygu, düşünce ve kültür dünyamıza katkıları dolayısıyla rahmetle yâd ederken ilçe sakinlerine programa katılımları dolayısıyla teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ KURS
ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ KURS
KÂĞITHANE’DE İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
KÂĞITHANE’DE İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI