BÜYÜKŞEHİR SEÇİMLERİ
Sedat EDİZARSLAN

BÜYÜKŞEHİR SEÇİMLERİ

Büyükşehir seçimleri

İnsanın tercihlerini duruşu belirler.Daha yuvarlak bir ifadeyle ne demişler aşığın fikri neyse zikri de odur.
Fikir beş harfli bir kelime ..
Nede guzel durmuş üzerinde nurlar içinde yatsın  Necip Fazıl 
Bir FİKİR ki akan yarada kezzap
Bir FİKİR ki akan yarada sülük
Selam selam sana haşmetli azap
Yandikca gelişen tılsımlı kütük  ..

Çok tanımı var FİKİR in ben en çok şu tanımı seviyorum
Fikir
Daha önceden sahip olduğumuz ancak aralarında ilişki kuramadığımız iki veya daha çok düşünceyi yeni bir biçimde yeniden birleştirmek. Yani fikir denen şey; James Web Young’ın söylediği gibi;
“Eski unsurların yeni birleşiminden başka bir şey değil.”

Önümüzde büyükşehir belediye seçimleri var Her kes kendi fikrine yakın gördüğünden yana tavır belirleyecek . Bu fikirleri temsil eden siyasi örgütler var. Cumhur ittifakı Ak Parti ile Milliyetçi Hareket partisi malum Sayın Binali Yıldırım beyi aday gosteriyor. Başbakanlık Bakanlık yapmış  siyasi tecrübesi oldukça fazla Üsküdar beyfendisi nazik bir halk adamı dahası Bir Dünya lideri Türkiye'nin önemli bir bölümünün fikri ni onayladığı Sayın Recep Tayyip Erdoğan in emaneti.
Ak Parti'nin adayı 
Belediye seçimleri 
İyide daha yakından bakalım nedir BELEDİYE ?

BELEDİYE ; Mevcut yasaya göre her il ve ilçe merkezi ile nüfusu beş bini aşan yerleşmelerde, mahallî ve müşterek olan, ilgili kanunla belirlenmiş hizmetleri yerine getirmek amacıyla kurulmuş yerel yönetim birimi. Yasada “Belde sakinlerinin mahallî ve müşterek nitelikteki ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan ve karar organı seçmenler tarafından seçilerek oluşturulan idari ve mali özerkliğe sahip kamu tüzel kişisi.” olarak tanımlanmaktadır.
Bu tanıma göre kimi niye secmeliyim 

Çok tanim oldu ama son şu tanımla konuyu toparlarsak mesele iyice netlesecek.

ÖLÇME  ya da ölçüm, bilinmeyen bir değerin  aynı türden olan, ancak bilinen bir  değer ile kıyaslanmasına denir. 

Şimdi  Büyükşehir belediye seçimi Ak Parti'nin adayı Sayın Binali Yıldırım beyi aday gösterilmesini işaret buyuran Bir Dünya ve Türkiye  lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Üsküdar Belediye side Ak Partili ve yine Sayın başkan tarafından Önceki ve bu seçimde aday gösterilen Hafız Avukat Sayın  Hilmi Türkmen bey. 
Mademki mesele  belediye seçimi mademki iki başkanda  Ak partiden  ve mademki ikisinide aday gösteren Sayın Recep Tayyip Erdoğan öyleyse biri seçilmiş biride seçilmeye aday o zaman bakalım seçilmiş Üsküdar belediye başkanı neler yapmış ölçelim ve belediyecilik tanımıyla karşılaştırıp ona göre karar verelim.
Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen Ak Partili belediye başkanı ;
Türkiye'de tek Valide sultan Gemisini yaptı ve  500 binden fazla insanı ücretsiz simit çay ikramlı gezdirdi üstelik ÜCRETSİZ. Aman Allah ım bakarmisiniz bu bir ilçe belediye başkanı üstelik ,Bu kadarmi hayır Ak partili Belediye başkanı sayın Hilmi Türkmen Üsküdar Nakkaştepe de 50 bin m2 alana sahip Boğazın muhtemel en güzel yerine Nakkaştepe millet bahçesini yaptı Tüm uskudarlilar ve başka ilçelerden akın akın insanlar oraya  geliyor Neler yokki içinde seyir terası gölet macera parkuru parklar yok sığmaz buraya tamamını, başka Sahilde Türkiye'nin Millet kıraat hanesi Yeni Nev Mekanı yaptı Üniversite öğrencilerine ders çalışma imkanı çorbası çayı Vatandaş akın akın geliyor,Ya Dawn sendurumlu özel kardeşlerimizin çalıştığı  Tebessüm kahvesi,ya 10 Türkiye,üç Dünya,Dört Avrupa şampiyonluğu kazanan Vakıfbank takımı Vakıfbank Spor sarayı,ya İstanbul'da ilk plenaturyum merkezi 4K li 14 m2 ,ya Türkiye'nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezi yok uzatmiyayim daha sığmayacak kadar çok çünki,

Öyleyse yukarıdaki belediyecilik ölçme tanımları ile ele alırsak meseleyi  
Buraya sığmayacak kadar çok hizmeti sunan tevazu sahibi çalışkan bir belediye başkanı Sayın Hilmi Türkmen hangi partiden seçildi Ak Partiden

Bu hizmet yarışı,bu tevazu,bu nezaket  sursun 
Yine Ak Partinin sayın Recep Tayyip Erdoğan riyasetinde 
Ben buyuksehirde  Cumhur adayı 
Ak partili sayın Binali Yıldırım beyi destekliyorum
CUNKİ AK PARTİLİ BİR BELEDİYENİN , BİR BELEDİYE BASKANİNİN  YAPTİGİNDAN DAHA İYİSİNİ YİNE BİR AK PARTİLİ BELEDİYE, YİNE BİR AK PARTİLİ BELEDİYE BASKANİ YAPABİLİR.
Önümüzdeki seçimde desteğim Sayın Binali Yıldırım beye
Kazanacağına inancım tam.

Selam saygı ve dua ile
Sedat Edizarslan

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler Yarıştı, Çocukları Destekledi
Öğretmenler Yarıştı, Çocukları Destekledi
Ümraniye Kırgız Belediye Başkanlarını Ağırladı
Ümraniye Kırgız Belediye Başkanlarını Ağırladı