Advert
Advert
ELEŞTİRİ, SAMİMİYET, VEFA
Mustafa ÖZKAN

ELEŞTİRİ, SAMİMİYET, VEFA

31 yaşındayım ve hayatımın son 18 yılında AK Parti ile yatıp AK Parti kalkan bir çocukluk-gençlik dönemi yaşadım.Bizim aldığımız çok güzel bir teşkilat terbiyesi vardır. Parti içi eleştirilerini asla kapı önünde yapma. Gel içeride eleştir ve düzeltilmesi için çalış, görev al.

Ancak bu yavaş yavaş kaybolmaya başladı. 7 Haziran 2015’den bu zamana önce içeride yapılan eleştiriler sadece dinleniyordu, sonra dinlenmemeye başlandı ve en sonunda da bu eleştirileri yapanlar yaftalanarak küstürüldü.Bu bizi yavaş yavaş zayıflattı. Azar azar ama durmadan...Recep Tayyip Erdoğan bu partinin kurucu lideridir. Davamızın kırmızı çizgisidir. Her şeyden öte Reis’mizdir.Recep Tayyip Erdoğan’ı “Reis” yapan özellik eleştiriye açık olmasıdır. Bu özellik halen devam etmektedir.Ama aynı şeyi bazı parti büyüklerimiz için diyemiyoruz maalesef.

AK Parti’miz bir pramit gibidir. Tepedekilerin tavrı sokak da görev alanların tavrını şekillendiriyor. Tepedeki bazı büyüklerimiz eleştiriye kapalı olunca. Sokaktaki teşkilat mensubu eleştireni “hain” ilan edebiliyor.Bu pramit aşağıdan değil tepeden düzeltilmelidir.Bu düzeltme sadece makam değişikliği veya isim değişikliği ile olmaz. 

Reis’in son 3-4 yılda özellikle vurguladığı (tevazu, samimiyet ve gayret) özellikleri partinin tepeden başlamak şartıyla sokaktaki neferine kadar yeniden işlemek gerekir.Bunu hızlıca icraata dökmeliyiz.Önümüzde seçimsiz uzun bir dönem var. Bu dönemi iyi değerlendirmeliyiz.SAMİMİYET kelimesinin hakkını veren eski-yeni tüm parti mensuplarına VEFA kelimesinin hakkını vermeliyiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pendik Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Süper Lig’e Yükseldi
Pendik Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Süper Lig’e Yükseldi
Ünlü şefler, ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü 3 bin Tuzlalı’ya bayram tatlısı hazırladı
Ünlü şefler, ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü 3 bin Tuzlalı’ya bayram tatlısı hazırladı