Advert
Advert
SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR, SEN SAHİP ÇIKARSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR.
Gökhan ALTUNDAL

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR, SEN SAHİP ÇIKARSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR.

Fahrettin Paşa tarihi yönüyle ve manevi yönüyle çok önemli bir devlet adamı ve Mekke müdafaasında müthiş bir kahramanlık göstermiş bir vatanperverdir. İngiliz ajan lawrance ve taifesinin oyuncağı olmuş arap kabilelerinin torunlarından olan birleşik arap emirliklerinin şarlatan bakanı çıkıp bizim ceddimiz için hırsız demiş, aslında çokta muhattap alınacak bir zat değil kendileri ama biz yine de dilimiz döndüğünce bir şeyler söylemek isteriz.

Ortadoğu coğrafyasında ve Arap yarımadasında barış ve huzur çok aranan ama bulunamayan iki kavram olarak ortaya çıkmaktadır altın ve petrolün aksine, Pax Ottoman( Osmanlı barışı) denilen kavramı mumla aradıkları aşikar, Osmanlıya ihanet süreçleri de, Ceddimizin Memleket-i Harameyn adı verdikleri vergi alınmayan aksine kurak ve çorak arazilerden oluşan o dönemde hiçbir geliri olmayan toprakları tek bir vali ile huzur içinde yönetebildiği dönemlerde Osmanlı Devletinin kendilerini sömürdüklerini düşünerek başlamıştı. Osmanlı Devletine ihanet edip kendi bağımsızlıklarını kazandıklarında değişen dünya ile birlikte petrollerinin getirdiği zenginlikle biraz kültürel şok yaşamış olacaklar ki İsrail’in Kutsal mabedimiz Kudüs’ü almalarına tepki göstereceklerine Mekke müdafaası ile tarih kitaplarında kahramanca yerini almış Fahrettin Paşa’yı hedef almışlar.

Kendilerini ümmetin sorunları ile ilgilenmeye davet ediyoruz lüks ve şatafat içinde yaşayıp ümmetin sorunlarını görmezden gelip İslam’ın düşmanları ile mücadele etmeyip edene de destek olmazlarsa eğer sonları bir arap baharı ile yerle yeksan olacaktır.

Peki biz kendimizi sorgulayalım birazda, Dünyaya şan veren Tarihimiz ve bu tarihi yazan kahraman ceddimizi tanıyıp dünyaya tanıtmak adına neler yapıyoruz?

Cevap koca bir hiç ise eğer bir yerden başlamak lazım.

Fetihler görmüş, Fetihlere şahitlik etmiş ve mahşere kadar daim olacak Üsküdar’ımızda yeni yapılacak olan meydan projemizin adını Mekke Müdafi Fahrettin Paşa Meydanı koyarak işe koyulmak bir başlangıç için güzel olmaz mı?

İlgililere duyurulur gerekenin yapılacağı konusunda ise bir şüphemiz yok

İyi ki Şanlı Tarihimiz var, İyi ki Fahrettin Paşamız var.      

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kütüphaneler normalleşme süreci kapsamında kapılarını yeniden açtı
Kütüphaneler normalleşme süreci kapsamında kapılarını yeniden açtı
Kır Lokantası Lezzet Kervanına Katıldı
Kır Lokantası Lezzet Kervanına Katıldı