Advert
Advert
en iyi casino siteleri

İstiklal Mahalle Bahçesi Açıldı, Onlarca Fidan Toprakla Buluştu

Beyoğlu Belediyesi tarafından inşa edilen İstiklal Mahalle Bahçesi 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde hizmete açıldı. Açılış töreninde dikilen iki fidana, “İstiklal ve Filistin” isimleri verildi. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Zeytin Kudüs’te, Mescidi Aksa’da ihtiyaç olan huzur, barış, esenliği simgeliyor. Bizler de zeytin fidanlarıyla Beyoğlu’nu güzelleştirelim dedik” ifadelerini kullandı.

İstiklal Mahalle Bahçesi Açıldı, Onlarca Fidan Toprakla Buluştu
İstiklal Mahalle Bahçesi Açıldı, Onlarca Fidan Toprakla Buluştu Anadolu Havadis

Beyoğlu Belediyesi tarafından inşa edilen mahalle bahçelerine bir yenisi daha eklendi. İstiklal Mahallesinde inşa edilen, İstiklal Mahalle Bahçesi 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde hizmete açıldı. Açılışa, Beyoğlu Kaymakamı Can Aksoy, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanları ile çok sayıda çocuk ve aileleri katıldı. Törende konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, göreve geldikleri ilk andan itibaren Beyoğlu’nu yeşillendirmeye ve daha yaşanabilir bir hale getirmeye çalıştıklarını söyledi.

BEYOĞLU’NU YEŞİLLENDİRELİM, GÜZELLEŞTİRELİM DEDİK
Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Huzurlu, yaşanabilir, daha yeşil bir Beyoğlu için göreve geldiğimiz günden itibaren hep birlikte yoğun bir gayretin içindeyiz. Değerli arkadaşlarımla beraber Beyoğlu’nun her karışına bir ağaç dikebilmenin gayretinde olduk. Tabii öncülüğünü değerli eşim Necibe Seyhan Hanım gerçekleştirdi. Zeytin bütün dinlerde, bugün Kudüs’te, Mescidi Aksa’da ihtiyaç olan huzur, barış, esenliği simgeliyor. Bizler de huzurun, kardeşliğin, birliğin, beraberliğin, bolluğun, bereketin simgesi olan zeytin fidanlarıyla Beyoğlu’nu yeşillendirelim, güzelleştirelim dedik. Bugün yeni filizler, yeni güzellikler İnşallah yurdumuzla buluşacak” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ YÜZYIL BİZİM YÜZYILIMIZ
Yıldız konuşmasının devamında, “Umutla geleceğe bakıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki yüzyıla Türkiye Yüzyılı, Sayın Devlet Bahçeli Türk ve Türkiye Yüzyılı ve bütün Türk Devletleri Teşkilatı da, Türk Dünyası da önümüzdeki yüzyıla Türk devri ismini koydular. Önümüzdeki yüzyıl bizim yüzyılımız” ifadelerini kullandı.

İLK FİDANLARA “İSTİKLAL VE FİLİSTİN” ADI VERİLDİ
Konuşmaların ardından İstiklal Mahalle Bahçesi’nin açılışı yapılarak fidan dikimine geçildi. Bahçenin ilk fidanlarına ise, vatandaşların isteği üzerine İstiklal ve Filistin isimleri verildi. Ayrıca, Beyoğlu’nda yeni doğan çocuklar için zeytin fidanı ekilmesi projesi burada da sürdürüldü ve yeni doğanlar aileleri ile birlikte bahçede fidan ekti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EROKSPOR KENDİ SAHASINDA KAYBETMİYOR
EROKSPOR KENDİ SAHASINDA KAYBETMİYOR
Yayalar’ı Ankara Caddesi’ne bağlayan sokak genişletiliyor
Yayalar’ı Ankara Caddesi’ne bağlayan sokak genişletiliyor