Advert
Advert
en iyi casino siteleri

300 Minik için “Hoş geldin Bebek”

Sultangazi Belediyesi, annelerin gönüllerine dokunana program Hoş Geldin Bebek ile 300 miniği ağırladı. Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun ile eşi Tuba Dursun, misafirlerle yakından ilgilenirken, çocuklar animatörler eşliğinde gönüllerince eğlendi.

300 Minik için “Hoş geldin Bebek”
300 Minik için “Hoş geldin Bebek” Anadolu Havadis

Ailenin en minik üyelerini büyük bir heyecanla karşılayan Sultangazi Belediyesi, “Hoş Geldin Bebek” programıyla gönüllere dokunmaya devam ediyor. Bu kez 300 bebek ve annesi Sultangazi Belediyesi Nikah Sarayı’nda düzenlenen özel programda bir araya geldi. Programa Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun ve eşi Tuba Dursun ile 300 anne ve bebekleri katıldı.

“Kocaman Bir Aile Olduk”

Projeyle on binden fazla anneye ulaştıklarını belirten Tuba Dursun; “ 5 yıl önce 3 kişi olarak çıktığımız bu yolda Başkan beyin güveni ve desteğiyle kısa sürede kocaman bir aile olduk. Bir hayalim vardı o da; insanların gönüllerine dokunabilmek, dualarında olabilmekti. Şükürler olsun ki bu projeyle gerçek oldu. Hepinize bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güçlü Kadın Güçlü Aile

Eşi Tuba Dursun’un yürüttüğü Hoş geldin Bebek programının yakaladığı başarıya dikkat çeken Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun; “Ben öncelikle Tuba Hanım ve kıymetli ekibine teşekkür ediyorum. Tuba Hanım ve ekibi; 5 yıldır devam eden program için ailesinden, çocuklarından fedakarlık ederek Sultangazi’nin güzel annelerine, kıymetli hanımefendilere ve miniklere zaman ayırdı.  Sultangazi Belediyesi olarak bizler kadının ruhuna gönlüne dokunan, kadını güçlendiren, kadını meslek sahibi yapan, kadını daha eğitimli yapan bir ilçe olmak için gayret gösteriyoruz. Biliyoruz ki kadın güçlü olursa Sultangazi de daha güçlü olur” dedi.

“Hayat yolculuğunuzda yanınızdayız”

Belediye olarak bebeklikten başlayarak hayatın her anında komşularının yanında olduklarını belirten Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun; “ Bizler sizlerin hayatınızı daha da kolaylaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. “Hoş Geldin Bebek” programımızla bebeklikten itibaren yanınızda oluyoruz. Kaşif Çocukla 5-8 yaş arasındaki çocuklarımıza çok özel bir eğitim veriyoruz. 8 yaşından sonra da yalnız bırakmıyor, 8-14 yaş arasındaki çocuklarımızı Bilim Merkezimizle buluşturarak sanat ve bilimle iç içe olmalarını sağlıyoruz. SEDA ile çocuklarımızı ücretsiz olarak lise ve üniversite sınavlarına hazırlıyoruz. Üniversiteli gençlerimize de müjdemizi yeni açıkladık. Tüm ulaşım masraflarını Sultangazi Belediyesi olarak biz karşılıyoruz. Hayatın her anında gönüllere dokunmaya devam ediyoruz diye konuştu.

Minikler Gönüllerince Eğlendi

Minikler için rengarenk süslenen salonda, 2 yaş üzerindeki çocuklar animatörler ve palyaçolar eşliğinde gönüllerince eğlendi. Birlikte oynayan çocukların keyifli oyunlarına zaman zaman  anneler de eşlik etti.

Annelere Hediye Çanta

“Hoş geldin Bebek” programına katılan için özenle hazırlanan çantalar da annelere hediye edildi. İçerisinde kışlık bebek kıyafeti, çorap, şampuan, ıslak mendil, tırnak makası, ateş ölçer, çıngırak, biberon ve oyuncağın da bulunduğu bebek çantaları, annelere kolaylık sağlıyor. Programa katılan çocuklara oyuncak da hediye ediliyor.

Sultangazi Belediyesi ev sahipliğinde, Tuba Dursun tarafından sürdürülen Hoş Geldin Bebek programı kapsamında anne ve bebekleri, yaz aylarında Mimar Sinan Şehir Ormanı’nda kış aylarında ise kültür merkezlerinde düzenlenen programlarda ağırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EROKSPOR KENDİ SAHASINDA KAYBETMİYOR
EROKSPOR KENDİ SAHASINDA KAYBETMİYOR
Yayalar’ı Ankara Caddesi’ne bağlayan sokak genişletiliyor
Yayalar’ı Ankara Caddesi’ne bağlayan sokak genişletiliyor