Advert
Advert
en iyi casino siteleri
BİR İHANETİN  KOD ADI 28 ŞUBAT
Gökhan ALTUNDAL

BİR İHANETİN KOD ADI 28 ŞUBAT

28 Şubat süreci denildiği zaman hepimizin aklında belirli anılar ve bazı fotoğraf kareleri beliriveriyor. Bunların hiç şüphesiz başında şüphesiz başörtüsü yasağı gelmektedir.  Kendilerini çok geri kafalı olmalarına rağmen ilerici gören bu zihniyet askeri cunta zihniyeti ile birleşip devleti 50 yıl geriye getirecek o kalleş darbeyi gerçekleştirdiğinde amaçları devletin haktan uzaklaşıp batıla yönelmesi ve zor durumda kalmasıydı.

Birçok önemli siyasetçiyi yargılayıp dönemin önemli siyasi partilerini kapatarak ülkede korku imparatorlukları yaratmaya çalıştılar. Bilmedikleri bir şey vardı ki bu millet korkuyu korkutmuş, ölümü öldürmüş bir millettir mücadele etmekten hiçbir zaman vazgeçmemiştir.

Tarih toplumların hafızalarıdır bizde millet olarak geçmişte darbelerden aldığımız zararları hafızamıza çok iyi kaydetmişiz ki 15 Temmuzda paralel ihanet çetesinin darbe girişimine karşı dik bir duruş sergileyerek ülkesinin ve liderinin yanında olmuş ve ülkemiz üzerinde oynanan senaryoları bir kez daha tarihin tozlu sayfalarına gömmüşüz.

Lakin hala 28 Şubat sürecinden etkilenip haksız yere içeride olan kişilerin olduğu da aşikar bununla alakalı olarak yeniden yargılama süreçlerinin başlatılması ve geçte olsa adaletin tesis edilmesi gerektiğine olan inancımız sonsuzdur.

Okuduğu bir şiir için içeri atılıp siyasi hayatının bitirilmesi amaçlanan Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın özverisiyle 28 Şubat’ın izlerinin ülkemizden silindiğini görmekte bizleri bir hayli mutlu ediyor. Muhtar bile olamaz dedikleri ve siyasi hayatını bitirmek istedikleri kişinin girdiği her seçimden zaferle çıkması bunun yanında halkın bütün kesimini kucaklayıcı bir tevazu ile gönülleri feth etmesi de onların kurdukları tuzakların boşa çıktığını gösteren önemli satırbaşlarından biridir.

Son olarak başları kapalı oldukları için hiçbir devlet dairesine alınmayan kişilerin, bilime engel dediğiniz kişilerin şuanda doktor, hakim, savcı, akademisyen v.b önemli yerlere geldiği ve görevlerini hakkıyla ifa ettikleri de görülmektedir 

Dediğim gibi tarih tekerrür etmez yapılan hatalar tekerrür eder geçmişi çok iyi hatırlayalım ki bugün yaşadığımız toplumun ve bizlere verilmiş olan hakların, özgürlüklerin değerini daha iyi anlayalım.

Selam ve Dua ile kalın 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EROKSPOR KENDİ SAHASINDA KAYBETMİYOR
EROKSPOR KENDİ SAHASINDA KAYBETMİYOR
Yayalar’ı Ankara Caddesi’ne bağlayan sokak genişletiliyor
Yayalar’ı Ankara Caddesi’ne bağlayan sokak genişletiliyor