Advert
Advert
en iyi casino siteleri

YANGININ ORTASINDA KALAN KAPLUMBAĞAYI ÜMRANİYE BELEDİYESİ EKİPLERİ KURTARDI

Çanakkale’de 3 gündür devam eden ve bugün kontrol altına alınan yangında Ümraniye Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri, alevlerin arasında kalan bir kaplumbağayı kurtardı. Yangından etkilenen kaplumbağaya su içiren ekipler, alevler nedeniyle yaralanan ayaklarına merhem sürdü.

YANGININ ORTASINDA KALAN KAPLUMBAĞAYI ÜMRANİYE BELEDİYESİ EKİPLERİ KURTARDI
YANGININ ORTASINDA KALAN KAPLUMBAĞAYI ÜMRANİYE BELEDİYESİ EKİPLERİ KURTARDI Anadolu Havadis

Çanakkale’nin merkeze bağlı Kayadere köyü yakınındaki ormanlık alanda 3 gün önce başlayan orman yangını, bugün itibariyle kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarının devam ettiği bölgede başta Tarım ve Orman Bakanlığı ve AFAD ekiplerinin yanı sıra birçok arama kurtarma ekibi de aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor. Ormandaki yangın söndürme ve soğutma çalışmaları esnasında Ümraniye Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekipleri’nce yangın bölgesinde kalan bir kaplumbağa bulundu. Alevlerden etkilenen kaplumbağaya su ile ufak ufak müdahale eden ekipler, daha sonra su içirdi. Kaplumbağanın bazı uzuvlarında yanıklar oluştuğunu gören ekipler ilk müdahaleyi yanık kremiyle yaptı.

Kaplumbağayı kurtardıkları için çok mutlu olduğunu söyleyen Ümraniye Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi personellerinden Emrah Uzman, "Kaplumbağa, yangının arasından çıkmıştı. Aldık, su içirdik. Veteriner hekim yanık kremi sürerek, gerekli bakımını yaptı. Kaplumbağayı güvenli bölgeye götürüp doğaya bıraktık. Birinin canının yanması için insan olması şart değil, ağaçlar ve hayvanlar da birer canlıdır. Bu yangında kasıtlı bir durum varsa sebep olanların cezalarını çekmesi gerekir" şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metin Külünk İBB Başkanlığı'na aday adaylığını açıkladı
Metin Külünk İBB Başkanlığı'na aday adaylığını açıkladı
Koltuklar Bu Kez Gazze’de Katledilen Çocuklara Ayrıldı
Koltuklar Bu Kez Gazze’de Katledilen Çocuklara Ayrıldı