Advert
Advert
en iyi casino siteleri

SOSYAL HİZMET ŞEHRİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TARAFINDAN AÇILDI

Arnavutköy’de yapımı tamamlanan Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri’nin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleşti.

SOSYAL HİZMET ŞEHRİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TARAFINDAN AÇILDI
SOSYAL HİZMET ŞEHRİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TARAFINDAN AÇILDI Anadolu Havadis

Mayıs 2022'de Arnavutköy'de temeli atılan ve yapımı tamamlanan Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri'nin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. Programa Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı da katıldı.

Açılış programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Darülaceze'nin bugüne kadar 30 bin çocuğa ve toplamda 100 binden fazla insana şefkat yuvası olduğunu vurguladı. Erdoğan, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" düsturunun adeta vücut bulduğu müesseselerin başında Darülaceze'nin geldiğini ifade etti.

Ayrıca, Darülaceze'nin her türlü ayrımı reddeden, sığınabilecekleri korunaklı bir çatı sağlayan, sembol bir kurum olduğunu belirten Erdoğan, "Burada modern kültürün dayattığı 'insan insanın kurdudur' zihniyeti yerine insanı 'eşrefi mahlukat' olarak gören yüce gönüllülük bulunmaktadır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sosyal Hizmet Şehri'nin 150 bin metrekarelik geniş alanda konumlanan ve 23 bloktan oluşan bir yapıya sahip olduğunu, toplamda 928 yatak kapasitesine ev sahipliği yaptığını ifade etti. Şehrin yatay mimari prensiplerine uygun olarak tasarlandığını vurgulayan Erdoğan, sadece konaklama birimlerini değil, aynı zamanda yürüyüş yolları, farklı oturma grupları, bisiklet yolları, göletler, hobi bahçeleri, poliklinikler, ibadethaneler, rehabilitasyon ve fizik tedavi merkezleri gibi çeşitli sosyal ve sağlık hizmetlerini de içereceğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EROKSPOR KENDİ SAHASINDA KAYBETMİYOR
EROKSPOR KENDİ SAHASINDA KAYBETMİYOR
Yayalar’ı Ankara Caddesi’ne bağlayan sokak genişletiliyor
Yayalar’ı Ankara Caddesi’ne bağlayan sokak genişletiliyor