Advert
Advert

EDA & METİN ÖZÜLKÜ AKUSTİK MUHABBET’İN KONUĞU OLDU

Nevmekân Sahil’de Akustik Muhabbet'in konukları Eda ve Metin Özülkü çifti oldu. 90'lar Pop Müziğine damgasını vurmuş olan çift sevenleri ile sohbet havasında geçen buluşmada aynı zamanda en sevilen parçalarını seslendirdi. Etkinliğin sunuculuğunu TRT İstanbul Radyosu'nun başarılı program yapımcısı Banu Karakuş gerçekleştirdi.

EDA & METİN ÖZÜLKÜ AKUSTİK MUHABBET’İN KONUĞU OLDU
EDA & METİN ÖZÜLKÜ AKUSTİK MUHABBET’İN KONUĞU OLDU Anadolu Havadis

undefined

Üsküdarlılar'ın olduğu kadar tüm İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği buluşmaya Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'de katılım sağladı.

Nevmekân Sahil’i dolduran Üsküdarlılarla birlikte unutulmaz şarkılarını söyleyen Metin Özülkü, yaklaşık 30 yıl önce yazdığı ve Ajda Pekkan’ın seslendirdiği ‘’Eğlen Güzelim’’ şarkısının hikayesini de anlattı:

undefined

“90’lı yıllardı. Eda çok güzel yemekler yapmıştı. Eve geç gittim. Kapıyı çaldım, çaldım açılmadı. Uzun süre bekledikten sonra kapıyı açtı. Sonra bana hiçbir şey demeden gidip yattı. Mutfağa gittim, yemekler duruyordu. Bir de sitem dolu bir mektup vardı masanın üzerinde. Sabaha kadar uyumadım. Mektubu şarkı sözü yaptım. Kahvaltı hazırladım. Kahvaltıda dizinin dibine oturup mektubunu şarkı olarak ona söyledim. "Eğlen Güzelim" şarkısı böyle doğdu. Ajda Pekkan şarkıyı okudu daha da güzel oldu’’ dedi.

undefined

Başkan Türkmen yaptığı konuşmada, “Öncelikle herkese hoş geldiniz demek istiyorum. Bu güzel etkinlikte çok güzel ve çok özel iki sanatçımız sözleriyle, sanatlarıyla, kişilikleriyle, yaşam tarzlarıyla sizlerle olacak. Tabi Eda ve Metin Özülkü çifti gerçekten Türk Pop Müziğine isimleri altın harflerle  yazılmış çok önemli iki isim. Onların bestelerinde bir İstanbul yaşanmışlığı var.” dedi. Başkan Türkmen konuşmasının ardından Özülkü çiftine Üsküdar ile özdeşleşen kitre tekniğiyle yapılan Katip ve Katibe bebeklerinden hediye etti.Etkinlikte keyifli saatler geçiren ve İstanbul’un dört bir yanından gelen katılımcılar, Nev Mekân Akustik Muhabbet’in değerli konukları Eda ve Metin Özülkü çifti ile fotoğraf çektirmeyi de unutmadı."Nev Mekân Akustik Muhabbet "önümüzdeki aylarda sürpriz isimlerle devam edecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pendik Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Süper Lig’e Yükseldi
Pendik Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Süper Lig’e Yükseldi
Ünlü şefler, ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü 3 bin Tuzlalı’ya bayram tatlısı hazırladı
Ünlü şefler, ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü 3 bin Tuzlalı’ya bayram tatlısı hazırladı