ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ 2020-2024 STRATEJİK PLANI MECLİSTEN GEÇTİ

Çekmeköy Belediyesi, 2020-2024 Stratejik Planı ve 2020 Performans Programı, belediye meclisinde oylanarak oy çokluğu ile kabul edildi.

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ 2020-2024 STRATEJİK PLANI MECLİSTEN GEÇTİ
ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ 2020-2024 STRATEJİK PLANI MECLİSTEN GEÇTİ Anadolu Havadis

Çekmeköy Belediyesi’nin 2020-2024 yılları için hazırladığı projeleri içeren Stratejik Plan ve 2020 Yılı Performans Programı Çekmeköy Belediyesi Ekim Meclisi’nde görüşüldü.

 

Meclis Birinci Başkan Vekili Şenol Alan’ın başkanlık ettiği Ekim Meclisi ikinci birleşiminde, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Latif Coşar meclis üyelerine 2020-2024 Stratejik Planı ve 2020 Performans Programı hakkında bilgi verdi. Paydaşlarla birlikte hazırlanan stratejik planda 5 ana bölümde 19 hedefe ulaşılmanın hedeflendiğini anlatan Başkan Yardımcısı Coşar, bu vesile ile belediyenin 270 milyon liralık bütçesinin de paydaşlarla birlikte yönetildiğine dikkat çekti.  Başkan Yardımcısı Coşar konuşmasında şunları söyledi: ”Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Bu planları hazırlamak için birçok belediye firmalardan ücretli danışmanlık alıyorlar. Biz, belediyenin içindeki personelimizle bu planı hazırladık. Hatta kamu kurumlarına hiç borcumuz olmadığı için Marmara Belediyeler Birliği’nden ödül olarak ücretsiz olarak bir hocamız gelip ekibimize eğitim verdi. Stratejik plan mevzuatına uygun olarak hazırladığımız 5 yıllık planda, belediye bütçemizi verimli kullanarak Çekmeköy’e vereceğimiz hizmetler yer alıyor. Üçüncü dönem hedeflerini içeren bu planı; kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, meclis üyeleri ve anketler yoluyla vatandaşlarımızla yapılan istişareler sonucunda birlikte hazırladık,” dedi.  

CHP Grubu adına söz alan Grup Başkan Vekili Ünal Bellek, planı incelediklerini kendi önerilerinden de yer verilenler olduğunu fakat tüm önerileri göremediklerini söyledi. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın seçim vaatlerinden de bazılarını planda göremediklerini söyleyerek, grup olarak plana ret oyu vereceklerini açıkladı.

Grup Başkan Vekili olarak AK Parti adına söz alan Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel, 270 milyonluk belediye bütçesinin personel giderleri çıkarıldıktan sonra geriye kalan 199 milyonunun Çekmeköy halkı ile birlikte yönetildiğine vurgu yaptı. Başkan Yardımcısı Yüksel konuşmasında şunları söyledi: “Ulusal ve uluslararası alanlarda marka projelere imza atan belediyemiz önümüzdeki dönem için de büyük çalışmalar planladı. Bu planda yer alan çalışmalarımız tamamen belediye bütçesi ile uygulanacak projelerdir. Seçim döneminde vaatlerimiz arasında yer alan projelerimizden Merkezi Hükümet ve İBB iş birliği ile yapacağımız projelerimiz bu planda yer almıyor ama onların da uygulanması için konuları yakından takip ediyoruz.  Cumhur ittifakı olarak kabul oyu vereceğimiz 2020-2024 Stratejik Planı ve 2020 Performans Programı’nın ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz.”

2020-2024 Stratejik Planı ve 2020 Performans Programı, oylamanın ardından oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Pendikliden biri kütüphanede okuyor
6 Pendikliden biri kütüphanede okuyor
Sarıgöl 1.Etap Kentsel Dönüşüm Projesinde Anahtar Teslimi Yakında
Sarıgöl 1.Etap Kentsel Dönüşüm Projesinde Anahtar Teslimi Yakında