Advert
Advert

HAYATİ İNANÇ İLE "CAN VEREN PERVANELER" SEMİNERİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Üsküdar Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Can Veren Pervaneler" semineri Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

HAYATİ İNANÇ İLE
HAYATİ İNANÇ İLE Anadolu Havadis

undefined

Gerçekleştirilen etkinliğe Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’de katılım sağladı.

Ezbere bildiği 7000 beyit ile Divan edebiyatının yaşayan abidelerinden biri olan Hayati İnanç'ı izlemeye gelen binlerce kişi salona sığmayarak sahnede oturdu.

undefined

Seminer ile ilgili konuşan Hayati İnanç, “Üsküdar’da bugün muazzam bir kalabalık var. Gördüğüm kadarıyla da çoğunluk gençler. Bu kadar genç insan bu saatte ne arıyor, neyin peşinde ? Görüyor ve şunu anlıyorum, gençlerimiz, insanımız kendini özledi. Ecdadını özledi, değerlerinden uzaklaşmanın acısını hissetmeye başladı. Hakikaten de hissedilmeyecek gibi değil. Biz gibi yaşamaz olduk. Bize benzemez olduk. Huzursuzluk ve ızdırap içindeyiz işin doğrusu. Güzel yanı bunu hissediyor olmamız. Bu hayatın devamına işarettir, bir arayıştır. Kendimize dönmemiz, kendi kaynaklarımızla kucaklaşmamız icab ediyor. Gençler bunun delili” dedi.

undefined

Divan edebiyatı ile günümüze ışık tutup, neleri kaybettiğimizi, neleri kazanabileceğimizi ve kültürümüzü anlatan İnanç, mizahi anlatımı ile güldürürken düşündürdü.

undefined

Yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşen seminer sonrası Başkan Türkmen, Hayati İnanç'a çiçek takdim ederek teşekkürlerini iletti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kütüphaneler normalleşme süreci kapsamında kapılarını yeniden açtı
Kütüphaneler normalleşme süreci kapsamında kapılarını yeniden açtı
Kır Lokantası Lezzet Kervanına Katıldı
Kır Lokantası Lezzet Kervanına Katıldı