Advert
Advert

Ümraniye Belediyesi Dil Akademisi Eğitimlere Başladı

Ümraniye Belediyesi tarafından açılan Dil Akademisi’nde eğitimler başladı. Kurslar henüz yeni açılmasına rağmen, Ümraniyeliler tarafından büyük ilgi gördü.

Ümraniye Belediyesi Dil Akademisi Eğitimlere Başladı
Ümraniye Belediyesi Dil Akademisi Eğitimlere Başladı Anadolu Havadis

Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Dil Akademisi bünyesinde açılan yabancı dil kurslarında eğitimler başladı. Nurettin Topçu Gençlik ve Kültür Merkezi’nde bulunan Dil Akademisi’ne ağırlıklı olarak kadınlar başvuruda bulundu. Kurslar üçüncü haftaya girerken, Dil Akademisi’ne kayıt yaptıranların sayısı 150’ye ulaştı. Akademide öğrenciler için şu an yalnızca İngilizce ve Arapça dersleri veriliyor. Kursiyerler kayıtlar tamamlandığında pazartesi, perşembe, cuma ve cumartesi günleri Arapça, İngilizce, Osmanlıca ve yabancılar için de Türkçe olmak üzere dört farklı dil öğrenecek. Kasım ayına kadar kayıtların süreceği kursların birinci kur eğitimleri Ocak ayında, ikinci kur eğitimleri de Haziran ayında sona erecek. Kurların bitmesinin ardından kursları başarıyla bitiren öğrencilere ise Halk Eğitim Merkezi onaylı sertifika verilecek.

Kurslara daha çok akşam ve hafta sonu dersleriyle çalışan vatandaşların ve üniversite öğrencilerinin katılması bekleniyor. Ümraniye Belediyesi Dil Akademisi’nde talep olması halinde Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Çince ve Rusça gibi dillerin de kurslarının açılması planlanıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kütüphaneler normalleşme süreci kapsamında kapılarını yeniden açtı
Kütüphaneler normalleşme süreci kapsamında kapılarını yeniden açtı
Kır Lokantası Lezzet Kervanına Katıldı
Kır Lokantası Lezzet Kervanına Katıldı